Alapvető emberi tulajdonság, hogy többnyire a látható testrészeinket igyekszünk karbantartani és szépíteni. A svédmasszázs a legrégebbi kezelési módok egyike. Simító, dörzsölő, gyúró, vibráló és paskoló fogásokat használva tartja karban a testet a masszőr. Több száz éves múltra tekint vissza, lényege a testi és lelki egyensúly helyreállítása és az életminőség javítása. A masszírozás serkenti a vér és nyirokkeringést erősíti az immunrendszert, szabályozza a hormontermelést, feszültséget old, fájdalomcsillapító hatású, valamint késlelteti a szervezet öregedését. Segít a megelőzésben is.

Kezdje az alapoknál a tanulást! Ha szeretne hivatásszerűen a svédmasszázzsal foglalkozni, akár itthon akár külföldön is.

A hazai gyakorlatban elismert, a svédmasszőri tudás, ehhez elengedhetetlenül fontos mind az anatómiai és gyakorlati tudás megszerzése.

Olyan szakemberek képzése a célunk, akik az elméleti és gyakorlati ismeretanyag elsajátításával képesek fizikai közérzetjavítás céljából egy teljes test vagy részkezelést végezni.

Gyakorlatorientált oktatásunk során a tanulók megtanulják a svédmasszázs ÖSSZES fogásrendszerét, képessé vállnak összefüggéseket látni és érzékelni, ezáltal szakmailag megalapozott szolgáltatást tudnak nyújtani, vendégeiknek, családtagjaiknak.

A tanfolyam időtartama: 50 óra/ 5 nap

Az órák 45 percesek, a tanfolyam időtartamába az otthoni házi feladat és gyakorlási idő is beleszámít.

A svédmasszázs elméleti alapjai

• Az egészség és betegség fogalma,
  • Az egészség 9 pillére,
  • A svédmasszázs fogalma, gyökerei, története,
  • A svédmasszázs élettani hatásai (azonnali és késői reakciók)
  • A svédmasszázs javallatai, ellenjavallatai,
  • Az egészséges test kritériumai,
  • ANATÓMIAI és ÉLETTANI ISMERETEK,
  • Fascia értelmezése az emberi testen
  • A svédmasszázs 5 alapfogásainak elmélete
  • A svédmasszázs kiegészítő fogásainak elmélete
  • Az emberi test elváltozásai és azok összefüggései a masszázs szempontjából,
  • A svédmasszázs hatásmechanizmusa,
  • Kezelést befolyásoló tényezők
  • A kezelő személy egészségét védő módszerek
  • A masszázs tárgyi feltételei
  • A masszázs sorrendje
  • Masszázsidő, masszázs erőssége és ritmus
  • Kiegészítő lehetőségek
  • Az optimális kezelési idő

A svédmasszázs gyakorlata:

• Az alap és kiegészítő fogások begyakorlás testtájanként
  • Életmód tanácsadás
  • Kompetencia határok
  • Esettanulmányok szemléltetése fotókon keresztül

• – aki még soha nem foglalkozott masszázzsal, de szeretne elindulni ezen az úton és képesnek érzi magát a megtanult ismeretek után e tevékenység végzését
  • – aki szeretne egy olyan szakmát, amivel vállalkozást tud nyitni
  • – aki szeretne több lábon állni, akár fő vagy mellékkeresetre szeretne szert tenni
  • – aki szeretne hazai vagy külföldi munkalehetőségek között válogatni

A következő tanfolyam időpontját az időpontok menüpontban találja meg.

Részvételi díj: 135000 Ft,

A tanfolyamok helye: Létszámtól függően:
2120 Dunakeszi, Csokonai utca 26.
1047 Budapest, IV. kerület, Fóti út 59.

Névre szóló, sorszámozott tanúsítvány magyar nyelven.
Idegen nyelvű tanúsítvány igényelhető angolul vagy németül, részletes angol nyelvű tematikával, 3500ft/db áron.

Jelentkezés, helyfoglalás: Töltse ki a jelentkezési lapot. A jelentkezés elfogadásáról e-mailben küldünk írásos visszaigazolást.

Amennyiben további információra van szüksége, vagy az éppen meghirdetett időpont nem felel meg Önnek, írjon e-mailt az info@masszazsiskola.hu címre, vagy hívjon a
+36-70-511-1019-es telefonszámon.

A tanfolyamra hozzon magával: kényelmes ruhát, kétrészes fürdőruhát/úszónadrágot papucsot, lepedőt, 2db törölközőt, saját masszázs krémet/olajat füzetet és tollat, enni- és innivalót.