Reflexzónás talpmasszázs tanfolyam

50 órás intenzív

A talpreflexzóna-masszázs sikeres, ősrégi módszer a betegségek megelőzésében és kiegészítő kezelésében. Mivel szerveink a testünkben futó energiapályákon keresztül összeköttetésben vannak lábaink bizonyos területeivel, a zónák masszírozása reflexszerű választ vált ki a megfelelő testtájakon. Így serkenti egyes szervek funkcióját, máshol viszont enyhíti a túlterhelést, segít az energiablokk feloldásában. A talpzónák masszírozását bárki el tudja végezni. Lábaink naponta viselnek el nagy terheket, testünk teljes súlyát hordják. Ennek ellenére mégis elhanyagoljuk lábainkat, nem fordítunk figyelmet a rendszeres lábápolásra, pedig a lábaink állandóan használatban lévő, nélkülözhetetlen testrészeink. Alapvető emberi tulajdonság, hogy többnyire a látható testrészeinket igyekszünk karbantartani és szépíteni.

A masszírozás serkenti a vér és nyirokkeringést erősíti az immunrendszert, szabályozza a hormontermelést, feszültséget old, fájdalomcsillapító hatású, valamint késlelteti a szervezet öregedését. Segít a megelőzésben is.

A talpmasszázs a legrégebbi kezelési módok egyike. Több ezer éves múltra tekint vissza, lényege a testi és lelki egyensúly helyreállítása és az életminőség javítása.

Olyan szakemberek képzése a célunk, akik az elméleti és gyakorlati ismeretanyag elsajátításával képesek fizikai közérzet javítás céljából a talp reflexzónáin masszázst végezni.
Gyakorlatorientált oktatásunk során a tanulók megtanulják a talpmasszázs fogásrendszerét, képessé vállnak összefüggéseket látni és érzékelni, ezáltal szakmailag megalapozott szolgáltatást tudnak nyújtani, vendégeiknek, családtagjaiknak illetve saját magukon is tudják alkalmazni.

A tanfolyam időtartama: 50 óra./5 nap/egymást követő napok

50 órás honosítható (országspecifikus) reflexzóna-terápiás talpmasszázs végzettség (Fussreflexzonenmassage-therapie Kurs)

Ez a képzés az Európai Uniós országokban elfogadott óraszámmal valósul meg.

Az órák 45 percesek, a tanfolyam időtartamába az otthoni házi feladat és gyakorlási idő is beleszámít.

A reflexzóna masszázs elméleti alapjai

• A holisztika fogalma
  • Az egészség és betegség fogalma
  • Az egészség 9 pillére
  • A talpmasszázs fogalma, gyökerei, története
  • A talpmasszázs élettani hatásai (azonnali és késői reakciók)
  • A talpmasszázs javallatai, ellenjavallatai,
  • Az egészséges láb kritériumai,
  • A láb betegség típusai
  • A láb elváltozásai és azok összefüggései a reflexzónákkal
  • A talpmasszázs hatásmechanizmusa
  • Kezelést befolyásoló tényezők
  • A kezelő személy egészségét védő módszerek
  • A masszázs tárgyi feltételei
  • A masszázs sorrendje
  • Masszázsidő, masszázs erőssége és ritmus
  • Kiegészítő lehetőségek
  • Az optimális kezelési idő

A reflexzóna masszázs gyakorlata:

• Reflexpontok elhelyezkedése; szervek, szervrendszerek kapcsolata
  • A vizeletkiválasztó rendszer
  • Az érzékszervek
  • A mozgás szervrendszere
  • Az emésztőrendszer
  • A légzőrendszer
  • Agy és idegrendszer
  • A szív- és érrendszer
  • A nyirokrendszer
  • A hormonrendszer
  • A szaporodás szervrendszere
  • Életmód tanácsadás
  • Kompetencia határok
  • Esettanulmányok szemléltetése fotókon keresztül

• Egészségügyi vagy természetgyógyász bizonyítvánnyal rendelkezőknek
  • Gyógytornászok, Humánkineziológusok, Testnevelő tanárok, (sport szakembereknek)
  • Konduktorok, Gyógypedagógusok, Fejlesztő pedagógusok/ szakemberek
  • Svéd-, frissítő-,egyéb masszőr-, vagy Okj- Gyógymasszőr és Sportmasszőr bizonyítvánnyal rendelkező masszőröknek,
  • Pedikűrösöknek,
  • Kozmetikusoknak,
  • Holisztikus szemléletű, tanulni vágyó érdeklődőknek ajánljuk, akik szeretnék szolgáltatásaikat kibővíteni és magasabb szolgáltatást nyújtani vendégeik részére
  • Önmasszázst szeretnék megtanulni és saját magukon vagy családjaikon végezni fogják

A következő tanfolyam időpontját az időpontok menüpontban találja meg.

Részvételi díj: 145000 Ft
Vidékieknek szálláslehetőséget tudunk ajánlani a közelben.

A tanfolyamok helye: Létszámtól függően:
7621 Pécs, Várady Antal utca 5. vagy 12.

Névre szóló, sorszámozott tanúsítvány magyar nyelven.
Idegen nyelvű tanúsítvány igényelhető angolul vagy németül, részletes angol nyelvű tematikával, 3500ft/db áron.

Jelentkezés, helyfoglalás: Töltse ki a jelentkezési lapot. A jelentkezés elfogadásáról e-mailben küldünk írásos visszaigazolást.

Amennyiben további információra van szüksége, vagy az éppen meghirdetett időpont nem felel meg Önnek, írjon e-mailt az info@masszazsiskola.hu címre, vagy hívjon a
+36-70-511-1019-es telefonszámon.

A tanfolyamra hozzon magával: kényelmes ruhát, papucsot, lepedőt, 2db törölközőt,saját masszázs krémet/olajat füzetet és tollat, enni- és innivalót.