Nyirokmasszázs-ödématerápia (komplex manunális lymphodrainage) tanfolyam

50 órás intenzív

A nyirokdrenázs nem egyenlő a hagyományos masszázsokkal, technikája, célja és elve azoktól teljesen különbözik. A nyirokdrenázst Dr. Emil Vodder dán orvos, masszázs terapeuta és felesége fejlesztette ki, 1930-as években. Magyarországra az 1950-es években jutott el Déry professzor jóvoltából. Amit mai napig hatásosan alkalmaznak hazánkban és számos külföldi országban is.

A nyirokrendszer az immunrendszerünk része. Ő felel az egészségünkért. A lelassult nyirokkeringés hatására immunrendszerünk sejtjei is lassabban működnek, ugyanakkor az anyagcsere végtermékei, salakanyagai is pangani kezdenek a nyirokfolyadékban és a sejtek közötti térben.

A másik fő feladata a fertőzések, betegségek, daganatos megbetegedések elleni védelem.

A manuális drenázs kettős hatással: bír helyi és távol.

Helyi hatáskén a kapillárisok aktívvá válnak, ezáltal a terelés hatékonyabb lesz. Távolhatásként csökken a feszítő érzés, immunológiai pozitív válasz reakciók, méreganyagok, gyulladási faktorok, szövődmények redukálódnak a kezelt személy életminősége rohamosan javul, fájdalmai csökkennek. A kezelés sikere gyakran azon áll vagy bukik, hogy mennyire sikerült támogatni a nyirokrendszer munkáját.  A kézi nyirokdrenázst kizárólag speciálisan képzett terapeuta végezheti. A sikeres kezelés team munkát igényel, melyben az orvos, gyógytornász, gyógymasszőr, nővér és dietetikus is részt vesz.

Nyiroködéma megjelenhet veleszületetten, de gyakoribb az élet során kialakult ödémás állapot. A magyar lakosság több, mint 10 %-át érintheti.

Ilyen pl.:
– műtét utáni állapot
– baleset és traumák utáni állapot
– visszérműtét utáni állapot
– sugárkezelés és kemoterápia kezelés utáni állapot
– terhesség alatt jelentkező ödémás végtagok
– szív- és érrendszeri megbetegedések
– vese eredetű megbetegedéseknél
– hormonális eredetű megbetegedéseknél
– ízületi-mozgásszervi megbetegedéseknél

50 órás honosítható (országspecifikus) nyirokterápiás végzettség.

(Manuelle Lymphdrainage Kurs)

A hazai gyakorlatban a gyógytornász és gyógymasszőri végzettséghez nem kötelezően előírt, de a terápiát segíti, és a beteg állapotának javításához elengedhetetlen.

Olyan elméleti és gyakorlati ismeretanyag elsajátítása, mely segítségével a masszőr vagy gyógytornász vagy egészségügyi szakember hatékonyan tud segíteni a vendégeinek.

A tanfolyam időtartama: 50 óra. 4 nap/egymást követő nap
Az órák 45 percesek, a tanfolyam időtartamába az otthoni házi feladat és gyakorlási idő is beleszámít.
Ez a képzés az Európai Uniós országokban elfogadott óraszámmal valósul meg.

• WHO állásfoglalása
  • a keringés és nyirokrendszer anatómiája, élettan
  • nyirokrendszer zavarai
  • a nyirokrendszer patológiája
  • a nyiroködémát kiváltó okok
  • a nyiroködéma osztályozása
  • a nyiroködéma stádiumai
  • a nyiroködéma diagnosztizálása
  • a nyiroködéma szövődményei
  • a lipödéma osztályozása
  • a kevert ödéma típusai
  • a manuális nyirokdrenázs (MLD) menete, elve, kivitelezése
  • indikációk, kontraindikációk
  • kezelési lehetőségek
  • fogalmak értelmezése: nyirokmasszázs, nyirokdrenázs, ödématerápia, komplex
  • ödéma mentesítő kezelés
  • alap és ödémamentesítő fogások
  • testtájankénti komplex kezelés menete
  • bőrápolás
  • kompressziós eszközök és lehetőségek (gyógyharisnya, prevenciós harisnya, bandázs, gépi kompresszió)
  • gyógytorna
  • életmód tanácsadás
  • kompetencia határok
  • esettanulmányok szemléltetése fotókon keresztül

• Gyógytornász, vagy OKJ Gyógymasszőri bizonyítvánnyal rendelkezők, akik orvosi diagnózis alapján képesek orvosi felügyelet mellett önállóan dolgozni
  • akik az önmasszázst szeretnék magukon helyesen végezni
  • akik szeretnék szolgáltatásaikat kibővíteni és magasabb szolgáltatást nyújtani vendégeik részére: Svéd- és frissítő masszőr, kozmetikus, természetgyógyász, pedikűrös,
  • rehabilitációs trénerek, AAM terapeuták végzettséggel rendelkezők a nyirokmasszázst megtanulhatják. Közérzet javítás és életminőség javítás izompumpa segítése, méreganyagok kiürítését elősegítően vagy nyirokkeringést támogatás céljából végzik ezt a masszázst.
  • Orvosoknak, akik szeretnék megismerni az itthoni és külföldi lehetőségeket az ödémás betegeik gyógyításának céljából.

A következő tanfolyam időpontját az időpontok menüpontban találja meg.

Részvételi díj: 145000 Ft
Vidékieknek kedvező szálláslehetőséget tudunk ajánlani a közelben.

A tanfolyamok helye: Létszámtól függően:
7621 Pécs, Várady Antal utca 5. vagy 12.

Névre szóló, sorszámozott Tanúsítvány magyar nyelven.
Idegen nyelvű Tanúsítvány igényelhető angolul vagy németül, részletes angol nyelvű tematikával, 3500ft/db áron.

Jelentkezés, helyfoglalás: Töltse ki a jelentkezési lapot. A jelentkezés elfogadásáról e-mailben küldünk írásos visszaigazolást. És a jelentkezési határidő után pedig egy megerősítő e-mailt  még egyszer.

Amennyiben további információra van szüksége, vagy az éppen meghirdetett időpont nem felel meg Önnek, írjon e-mailt az info@masszazsiskola.hu  címre, vagy hívjon a
+36 70 511 1019-es telefonszámon.

A tanfolyamra hozzon magával: kényelmes ruhát, 2 részes fürdőruhát vagy fehérneműt, papucsot, lepedőt, 2db törölközőt, füzetet és tollat, enni- és innivalót.