A tanfolyam célja:
A test-, fül- és csakragyertyák, a moxa használatának készség szintű elsajátítása, valamint a mézmasszázs elmélete és gyakorlati alkalmazása.

A tanfolyam időtartama: 1 nap, 9 – 16h-ig

A tanfolyam tematikája:

– Test-, fül- és csakragyertyák és alkalmazási területeinek bemutatása
– Az emberei test csakrarendszere
– A moxázás fajtáinak alkalmazási területei
– A mézmasszázs technikájának elsajátítása

 • A mézmasszázs: A méz az egyik legtermészetesebb és legjótékonyabb hatású bőrápoló szer. Gazdag enzimekben, vitaminokban és nyomelemekben, melyek bejutva a bőrbe selymesen simává teszik azt. A kezelést általában egy-egy testrészen végezzük pl. hát, derék, keresztcsont, alsó végtag. Mézmasszázs során a testrészre felkent mézzel vákuumhatást tudunk elérni. A kezelt területen keresztül a méz értékes összetevői mélyen bejutnak a bőrön keresztül, a reflexes hatás váltódnak ki. A technika egyik legfontosabb hatása lehet a felhalmozódott méreganyagok, salakanyagok távozhatnak a szervezetből.

Tematika:
• A méz hatása az emberi szervezetre
• A vákuum masszázs technikája
• Milyen esetben ajánlott a mézmasszázs
• A narancsbőr kezelése mézzel

A test-, fül-, csakra- és gyermekgyertyák alkalmazása:
A gyertyázás ősi gyógymód, ugyanis a természeti népek régen rájöttek arra, hogy a reumatikus és ízületi gócok gyulladt fájdalma esetében gyors és eredményes hatást érhetnek el ezzel a technikával. A fül és testgyertyák használata biztonságos, mellékhatásoktól mentes. Kiegészítő kezelésként ajánlható masszázs után, akár problémák megelőzésére, akár azok kezelésére. A fül-és testgyertya kezelés során a gyertya alsó végét szorosan köldökbe, vagy a test megfelelő pontjára, illetve a fül külső hallójáratába illesztjük és a felső, szélesebb peremén meggyújtjuk. A belső üreg megtelítődik füsttel és vákuum keletkezik. A vákuumnyomás és a szívóhatás ereje átnyomja a gyertya hatóanyagait tartalmazó füstöt a bőrön a bőr alatti szövetekbe, onnan felveszi a betegséget okozó káros, lerakodott anyagokat, melyek a szívóerő hatására kicsapódnak a gyertya falára.

Tematika:
• A gyertyák fajtáinak alkalmazása
• A gyertyák használata a gyakorlatban
• A gyertyázás eszközeinek, módszereinek, bemutatása
• A csakrák, mint energia gömbök elmélete

A moxázás:
Az eljárás során 10-15 percen keresztül a leggyakrabban fekete ürömfűből készült moxakúpot vagy -rudat égetünk a bőrön úgy, hogy valamilyen növényi anyagot használunk alátétnek. Ez idő alatt a kezelt terület mélyen az izmokban átmelegszik, és piros lesz.

Tematika
• A moxaterápia eredete, felhasználási területei
• A moxa fajtái és technikái

 • Kinek ajánljuk:
  Egészségügyi vagy természetgyógyász bizonyítvánnyal rendelkezőknek
 • Gyógytornászok, Humánkineziológusok, Testnevelő tanárok, (sport szakembereknek)
 • Konduktorok, Gyógypedagógusok, Fejlesztő pedagógusok/ szakemberek
 • Svéd-, frissítő-,egyéb masszőr-, vagy OKJ Gyógymasszőr és Sportmasszőr bizonyítvánnyal rendelkező masszőröknek,
 • Pedikűrösöknek,
 • Kozmetikusoknak,
 • Holisztikus szemléletű, tanulni vágyó érdeklődőknek ajánljuk, akik szeretnék szolgáltatásaikat kibővíteni és magasabb szolgáltatást nyújtani vendégeik részére
 • Akik szeretnék megtanulni és saját magukon vagy családjaikon végezni fogják

A következő tanfolyam időpontját az időpontok menüpontban találja meg.

Részvételi díj: 42000 Ft,
mely készpénzben fizetendő a tanfolyam kezdetén, vagy átutalással
Vidékieknek kedvező szálláslehetőséget tudunk ajánlani a közelben.

A tanfolyamok helye:
8900 Zalaegerszeg, Rákóczi út 4-8.
Figyelem! A környéken a parkolás fizetős. De pár utcával távolabb már ingyenes.

Tanúsítvány:
Névre szóló, sorszámozott tanúsítvány magyar nyelven.

Jelentkezés, helyfoglalás: Töltse ki a jelentkezési lapot. A jelentkezés elfogadásáról e-mailben küldünk írásos visszaigazolást.

Amennyiben további információra van szüksége, vagy az éppen meghirdetett időpont nem felel meg Önnek, írjon e-mailt  az info@masszazsiskola.hu  címre, vagy hívjon a
+36 70 511 1019-es telefonszámon.

A tanfolyamra hozzon magával: kényelmes ruhát, kettő részes fürdőruhát, papucsot, lepedőt, 2db törölközőt (1 db nagyobbat és 1 db kisebbet), füzetet és tollat, enni- és innivalót.