A tanfolyam célja:
A köpölyözés, a test-, fül- és csakragyertyák, a moxa használatának készség szintű elsajátítása, valamint a mézmasszázs elmélete és gyakorlati alkalmazása. Ezek a módszerek egyszerű kiegészítése lehet a mindennapi

A tanfolyam időtartama: 1 nap, 9 – 15h-ig

A tanfolyam tematikája:

– A köpölyözés eszközeinek, módszereinek, fajtáinak bemutatása
– Test-, fül- és csakragyertyák és alkalmazási területeinek bemutatása
– Az emberei test csakrarendszere
– A moxázás fajtáinak alkalmazási területei
– A mézmasszázs technikájának elsajátítása

A köpölyözés:
A köpölyözés ma már szintén elterjedt masszázs technika. A lényege, hogy lánggal, vagy pumpával vákuumot hoznak létre üveg, vagy bambusz harangban (manapság a műanyag, gumi, kerámia, szilikon köpöly is elterjedt), és a kezelendő területre helyezik. Megkülönböztetünk hideg és meleg technikát.

A kínai mondás:”A köpöly minden rosszat kihúz…!”

Tematika:

 • A köpölyözés elmélete és gyakorlata
 • A vákuumtechnika előnyei
 • A köpölyözés eszközeinek, módszereinek, fajtáinak bemutatása(villám,hólyaghúzó,egyszerű,csúsztatós/nyuvasztó technikák)
 • Milyen esetben ajánlott a köpölyözés(izmok lazítása, tonizálása, vérkeringés fokozó hatás elérése, fájdalomcsillapító hatása, méregtelenítő hatása, narancsbőr elleni közdelem és bőrfeszesítési technikák, nyirokkeringés támogató hatása, izompolyák mobilizálása, szervezet gyulladási foktorának csökkentése, letapadt és fájó területek feloldás…)
 • A köpölyözés indikációi, kontraindikációi

A mézmasszázs: A méz az egyik legtermészetesebb és legjótékonyabb hatású bőrápoló szer. Gazdag enzimekben, vitaminokban és nyomelemekben, melyek bejutva a bőrbe selymesen simává teszik azt. A kezelést általában egy-egy testrészen végezzük pl. hát, derék, keresztcsont, alsó végtag. Mézmasszázs során a testrészre felkent mézzel vákuumhatást tudunk elérni. A kezelt területen keresztül a méz értékes összetevői mélyen bejutnak a bőrön keresztül, a reflexes hatás váltódnak ki. A technika egyik legfontosabb hatása lehet a felhalmozódott méreganyagok, salakanyagok távozhatnak a szervezetből.

Tematika:
• A méz hatása az emberi szervezetre
• A vákuum masszázs technikája
• Milyen esetben ajánlott a mézmasszázs
• A narancsbőr kezelése mézzel

A test-, fül-, csakra- és gyermekgyertyák alkalmazása:
A gyertyázás ősi gyógymód, ugyanis a természeti népek régen rájöttek arra, hogy a reumatikus és ízületi gócok gyulladt fájdalma esetében gyors és eredményes hatást érhetnek el ezzel a technikával. A fül és testgyertyák használata biztonságos, mellékhatásoktól mentes. Kiegészítő kezelésként ajánlható masszázs után, akár problémák megelőzésére, akár azok kezelésére. A fül-és testgyertya kezelés során a gyertya alsó végét szorosan köldökbe, vagy a test megfelelő pontjára, illetve a fül külső hallójáratába illesztjük és a felső, szélesebb peremén meggyújtjuk. A belső üreg megtelítődik füsttel és vákuum keletkezik. A vákuumnyomás és a szívóhatás ereje átnyomja a gyertya hatóanyagait tartalmazó füstöt a bőrön a bőr alatti szövetekbe, onnan felveszi a betegséget okozó káros, lerakodott anyagokat, melyek a szívóerő hatására kicsapódnak a gyertya falára.

Tematika:
• A gyertyák fajtáinak alkalmazása
• A gyertyák használata a gyakorlatban
• A gyertyázás eszközeinek, módszereinek, bemutatása
• A csakrák, mint energia gömbök elmélete

A moxázás:
Az eljárás során 10-15 percen keresztül a leggyakrabban fekete ürömfűből készült moxakúpot vagy -rudat égetünk a bőrön úgy, hogy valamilyen növényi anyagot használunk alátétnek. Ez idő alatt a kezelt terület mélyen az izmokban átmelegszik, és piros lesz.

Tematika
• A moxaterápia eredete, felhasználási területei
• A moxa fajtái és technikái

 • Kinek ajánljuk:
  Egészségügyi vagy természetgyógyász bizonyítvánnyal rendelkezőknek
 • Gyógytornászok, Humánkineziológusok, Testnevelő tanárok, (sport szakembereknek)
 • Konduktorok, Gyógypedagógusok, Fejlesztő pedagógusok/ szakemberek
 • Svéd-, frissítő-,egyéb masszőr-, vagy OKJ Gyógymasszőr és Sportmasszőr bizonyítvánnyal rendelkező masszőröknek,
 • Pedikűrösöknek,
 • Kozmetikusoknak,
 • Holisztikus szemléletű, tanulni vágyó érdeklődőknek ajánljuk, akik szeretnék szolgáltatásaikat kibővíteni és magasabb szolgáltatást nyújtani vendégeik részére
 • Akik szeretnék megtanulni és saját magukon vagy családjaikon végezni fogják

A következő tanfolyam időpontját az időpontok menüpontban találja meg.

Részvételi díj: 25000 Ft,
mely készpénzben fizetendő a tanfolyam kezdetén, vagy átutalással
Vidékieknek kedvező szálláslehetőséget tudunk ajánlani a közelben.

A tanfolyamok helye:

Létszámtól függően:
7633 Pécs, Türr István utca 2.
7621 Pécs, Várady Antal utca 5.

Ingyenes parkolási lehetőség van a közelben

Tanúsítvány:
Névre szóló, sorszámozott tanúsítvány magyar nyelven.

Jelentkezés, helyfoglalás: Töltse ki a jelentkezési lapot. A jelentkezés elfogadásáról e-mailben küldünk írásos visszaigazolást.

Amennyiben további információra van szüksége, vagy az éppen meghirdetett időpont nem felel meg Önnek, írjon e-mailt  az info@masszazsiskola.hu  címre, vagy hívjon a
+36 70 511 1019-es telefonszámon.

A tanfolyamra hozzon magával: kényelmes ruhát, kettő részes fürdőruhát, papucsot, lepedőt, 2db törölközőt (1 db nagyobbat és 1 db kisebbet), füzetet és tollat, enni- és innivalót.